DRAMA HRVATA U ZAMBIJI: Ponovo suđenja pod optužbom krijumčarenja dece
OSMORO Hrvata koji su usvojili decu iz DR Konga ponovo su u zatvoru gde ih sutra čeka novo suđenje.
Foto: AP
Uhapšeni su kako na aerodromu u Ndoli kada su se ukrcavali u avion za Evropu. Zaustavila ih je policija i sprovela u zatvor, iako su dan ranije na sudu bili pušteni pod uslovom da u roku od 48 sati napste Zambiju.
Dvoje Hrvata je dobilo malariju, ali im nisu obezbeđeni lekovi. Uslovi u zambijskom zatvoru su loši, a posebno ženama. Hrvatski diplomati nastoje saznati zbog čega su ponovo završili u zatvoru sa istom optužbom da su imali krivotvorene dokumente sa kojima su usvojili decu u Kongu.
Navodno je stigla u Zambiju anonimna dojava da se radi o pokušaju krijumčarenja dece koja je poslana iz Hrvatske i da je to razlog što su ponovo uhapšeni. Porodice Hrvata u strahu su za zdravlje i bezbednost pritvorenih, a hrvatski premijer Andrej Plenković ocenio je ovaj slučaj kao”veoma čudan”.
Preporučujemo
Zastrašujući podaci iz Kanade: 23.746 ljudi umrlo za godinu dana čekajući lečenje
04. 05. 2026. u 17:05
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)