POJAVILA SE MISTERIOZNA BOLEST: Umrla 21 osoba, vlasti traže uzrok u avganistanskoj provinciji
NAJMANjE 21 osoba preminula je od "misteriozne" bolesti u severoisočnom Avganistanu, saopštili su danas lokalni zvaničnici.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Bolest se proširila okrugom Vakan u planinskom regionu Pamira, gde medicinski stručnjaci pokušavaju da utvrde uzrok bolesti, saopštile su lokalne vlasti pokrajine Badahšan.
Kako prenosi Anadolija, u prethodne dve nedelje preminula je 21 osoba, dok je talibansko ministarstvo zdravlja objavilo da su medicinski timovi istražili i region u blizini susednog Tadžikistana.
BONUS VIDEO: SNIMCI SA MESTA PADA HELIKOPTERA U UKRAJINI - Vatrogasci i spasioci na licu mesta
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Bivši američki pukovnik o kraju sukoba - Jedan poziv menja sve, Zelenski će morati da se povinuje
22. 01. 2023. u 06:45 >> 00:53
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)