ANDREJ BABIŠ DOBIO METAK: Češkom političaru i predsedničkom kandidatu upućene jezive pretnje
PREDSEDNIČKI kandidat i vođa najjače češke opozicione stranke ANO Andrej Babiš danas je na vanrednoj konferenciji za novinare saopštio da je 19. januara dobio pismo u kojem je bio metak i pretnje upućene njegovoj supruzi Moniki.
Foto: AP
- Telohranitelji su mi predali pismo koje je bilo namenjeno mojoj supruzi Moniki. U koverti je bio metak i anonimna poruka puna uvreda - izjavio je Babiš.
Babiš je zahvalio policiji na brzoj reakciji i dodao da je pokrenuta istraga povodom ovih pretnji, prenosi portal iDNES.cz.
Predsednički kandidat i penzionisani NATO general Petr Pavel, koji će se 27. i 28. januara u drugom krugu izbora za predsednika Češke boriti protiv Babiša za glasove birača, osudio je incident, ali nije propustio priliku da kritikuje svog protivnika.
- Osuđujem govor mržnje i pretnje upućene Andreju Babišu - napisao je Pavel na Tviteru i dodao da je atmosfera napeta pre svega zbog ''antikampanje koju vodi Babiš''.
Pavel je pozvao Babiša ''da skine bilborde na kojima preti ljudima ratom'' i počne sa "civilizovanom kampanjom".
Babiš je neposredno posle objavljivanja rezultata prvog kruga predsedničkih izbora, održanih 13. i 14. januara, uporedio Pavela, koji je ostvario neznatnu prednost, sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.
BONUS VIDEO: SNIMCI SA MESTA PADA HELIKOPTERA U UKRAJINI - Vatrogasci i spasioci na licu mesta
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)