MEDVEDEV DONEO SI ĐINPINGU PUTINOVU PORUKU: Važna poseta Kini, objavljeno šta je poručio ruski predsednik
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev sastao se u Pekingu sa kineskim liderom Si Đinpingom.
Foto: Profimedia
U saopštenju se navodi da je Medevedev kineskom lideru preneo poruku od ruskog predsednika Vladimira Putina.
U saopštenju se ističe da je u poruci ukazano da je nivo dijaloga i saradnje između dve zemlje bez presedana i izraženo je uverenje u dalji razvoj međudržavnih odnosa.
Medvedev je čestitao Si Đinpingu na ponovnom izboru za kineskog lidera i istakao je da su razgovarali o pitanjima saradnje između stranke Jedinstvena Rusija i Komunističke partije Kine, te o međunarodnim pitanjima poput sukoba u Ukrajini.
- Razgovori sa Si Đinpingom su bili veoma korisni - naglasio je Medvedev.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)