PRVI OD TRI OČEKIVANA TALASA: Korona opet "aktuelna" u Kini
GLAVNI epidemiolog Kineskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti, Vu Zunjou, rekao je da se Kina trenutno suočava sa prvim od očekivana tri talasa epidemije korona virusa ove zime.
FOTO: Tanjug/AP Photo
Kako je naveo, epidemija bi mogla da se raširi širom zemlje, ako ljudi budu pratili uobičajene obrasce putovanja zbog posete rodbini u svojim matičnim oblastima za vreme proslave Lunarne Nove godine sledećeg meseca, prenosi Rojters.
Kina od 7. decembra, kada je iznenada ukinula većinu ograničenja koja su ključna za politiku nulte tolerancije na kovid, nije prijavila ni jedan smrtni sulučaj. U subotu je registrovano 2.097 novih simptomatskih slučajeva infekcije.
U Pekingu je najdominantnija visoko prenosiva varijanta omikron soja korona virusa.
Preporučujemo
STRUČNjACI UPOZORAVAJU: Lekovi sa antitelima protiv kovida 19 gube efekat
09. 12. 2022. u 17:24
KINA NASTAVILA SA UBLAŽAVANjEM KOVID MERA: Nejednaki potezi stvorili neke nove probleme
02. 12. 2022. u 09:40
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)