POLITIČKI SKANDAL TRESE PARIZ: Generalni sekretar Emanuela Makrona na udaru teških optužbi
GENERALNI sekretar francuskog predsednika Emanuela Makrona, Aleksis Koler, optužen je za trgovinu uticajem i sukob interesa zbog njegovih navodnih veza sa italijanskom Mediteranskom špediterskom kompanijom (MSC), saopštilo je u ponedeljak francusko tužilaštvo.
Foto: AP Photo/Michel Euler, Pool/Profimedia
- Kancelarija potvrđuje optužnicu protiv Aleksisa Kolera, trenutno generalnog sekretara francuskog predsednika, zbog umešanosti u korupciju - navodi se u saopštenju, prenosi Rojters.
Koler je radio kao visoki zvaničnik u Ministarstvu finansija od 2014. do 2016. godine, nakon čega je postao finansijski direktor u kompaniji MSC.
Makronovom timu se pridružio posle predsedničkih izbora u maju 2017. godine, navodi britanska agencija.
BONUS GALERIJA: "Legionari" i "cezari" marširali Parizom - vojna parada za dan Bastilje
BONUS VIDEO: SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI - Kuća znanja i čuvar srpske kulture i identiteta
Preporučujemo
ČUDO NA ZLATIBORU Zgrada uspešno prkosi gravitaciji: "Širi toranj u Pizi" (FOTO)
03. 10. 2022. u 09:48
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)