HRVATSKOJ PRETI NESTAŠICA ŠEĆERA: Jedan trgovinski lanac već ograničio prodaju
HRVATSKOJ sigurno sledi nestašica šećera, jedan od trgovinskih lanaca je već ograničio prodaju, a isto će se uskoro dogoditi i u drugim trgovinama, kaže Martin Evačić, član Izvršnog odbora za trgovinu Hrvatskog udruženja preduzetnika i predsednik „Narodnog trgovačkog lanca“.
Foto: AP
Razlog je zamrznuta cena šećera u vladinom paketu mera donetom u četvrtak i s čija primena je započela danas, piše „Jutarnji list“.
„Nakon zatvaranja dve šećerane, ostala je samo još ona u Županji koja jedva zadovoljava trećinu potreba, pa šećer uvozimo jer izbora nema. Cena šećera na evropskoj berzi u ovom je trenutku nešto viša od jednog evra, a dok mi na nju platimo PDV, koji nam je čisti gubitak, prodajna cena nosi gubitak od dve kune. Izgubićemo već i na ovome što imamo u zalihama, a kad se one istope, prodaja šećera biće čisti gubitak koji trgovci neće moći da priušte, pa šećera neće biti“, kaže Evačić.
On objašnjava da šećerana u Županji proizvodi 30.000 tona šećera godišnje, dok je potrošnja 120.000 tona.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO: SEDAM DECENIJA NA TRONU - Elizabeta druga preminula u 97. godini u zamku Barmoral
Preporučujemo
MILORAD DODIK: Stradanje Srba u Jasenovcu ne sme se zaboraviti
10. 09. 2022. u 16:00
PAKET HRVATSKE VLADE UOČI ZIME: Zamrznute cene gasa, struje, mesa, mleka, zejtina…
08. 09. 2022. u 13:16
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)