RUSKI GENERAL UPOZORAVA: Kijev koristi civile kao živi štit u Azotu, postavili položaje u bolnicama u Harkovu i Odesi
UKRAJINSKE snage rasporedile su artiljeriju i višecevne bacače raketa u jednoj od gradskih bolnica u Harkovu, izjavio je načelnik Nacionalnog centra za rukovođenje odbranom Rusije, general-pukovnik Mihail Mizinicev.
Foto: Shutterstock/Profimedia/Ilustracija
Prema njegovim rečima, ukrajinski ekstremisti su postavili položaje i skladišta naoružanja u bolnicama u Odesi i Odeskoj oblasti na jugo-zapadu Ukrajine.
Sa ruske strane nema prepreka za izlazak civila iz „Azota“
Ruski general je rekao da je Moskva javno i zvanično saopštila da nema nikakvih prepreka da civili napuste fabriku „Azot“. To, međutim, koči stav Kijeva i komandanata ekstremističkih jedinica koje nastavljaju da drže civile i da ih koriste kao živi štit.
-Kijevski režim je ponovo pokazao svoje pravo lice i da mu nimalo nije stalo do života nevinih žena, dece i starijih ljudi koje drže razjareni teroristi u fabrici ‘Azot’. Licemerno im ne izdajući nalog da prekinu otpor, Kijev ih je praktično odredio da budu ‘mučenici’ kao što je bio slučaj u Marijupolju“, naveo je Mizincev.
On je dodao da su ukrajinski ekstremisti u toj fabrici iskoristili humanitarnu pauzu za pregrupisavanje.
Oni su onemogućili evakuaciju civila humanitarnim koridorom koji je otvorila Rusija jer su otvorili vatri na stambene kvartove Severodonjecka.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO - PREDAJA PRIPADNIKA "AZOVA": Ukrajinski vojnici napuštaju "Azovstalj"
Preporučujemo
OVO SU ZAROBLjENI AMERIKANCI: Psi rata iz SAD pali u ruke ruskih snaga (FOTO)
15. 06. 2022. u 20:20
KOLIKO SU OPASNI “HARPUNI”? Američko protivbrodsko oružje stiže u Ukrajinu (VIDEO)
15. 06. 2022. u 20:00
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (1)