RADIO "SLOBODNA EVROPA" KAŽNJENA SA 20 MILIONA RUBALJA: Odbili da izbrišu lažne vesti i ekstremističke izjave o Rusima

Срна

06. 06. 2022. u 19:39

RADIO "Slobodna Evropa" kažnjen je u Rusiji sa 20 miliona rubalja (325.000 dolara) jer nije obrisala, kako Moskva navodi, "lažne" vesti o njenoj vojnoj operaciji u Ukrajini, javio je danas Interfaks.

РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА КАЖЊЕНА СА 20 МИЛИОНА РУБАЉА: Одбили да избришу лажне вести и екстремистичке изјаве о Русима

Foto Shutterstock

U izveštaju se navodi da je stanica odbila da obriše izveštaje koji sadrže brojeve nastradalih civila i ruskih vojnika "kao i ekstremističke izjave o Rusima".

Rusija od marta nije objavila podatke o vojnim gubicima.

Radio "Slobodna Evropa" dobio je više kazni u poslednjih nekoliko godina, a u martu je stanica objavila da suspenduje rad u Rusiji nakon što je proglasila bankrot, a policija pojačala pritisak na njene novinare.

Sudsko ročište protiv odluke o bankrotu zakazano je za sredu, 8. jun.

Radio "Slobodna Evropa" saopštila je u martu da je na meti jer objavljuje istinu i da planira da nastavi da izveštava o Rusiji izvan te zemlje. 

BONUS VIDEO: POGLEDAJTE RUSKE TENKOVE U AKCIJI: Snimci DNR prikazuju napade na položaje ukrajinske vojske

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)