PATRIJARH KIRIL: Sada moramo biti jedinstveni

PATRIJARH moskovski i cele Rusije Kiril pozvao je Ruse da budu jedinstveni u teškom periodu kroz koji zemlja danas prolazi.

ПАТРИЈАРХ КИРИЛ: Сада морамо бити јединствени

Foto: AP

- Neka nam Gospod pomogne svima u ovom teškom vremenu za našu otadžbinu da se ujedinimo, i oko vlasti, a vlastima da budu ispunjene odgovornošću za svoj narod, poniznošću i spremnošću da mu služe čak i do polaganja života - rekao je Kiril u besedi u hramu Pokrova Presvete Bogorodice u Moskvi, prenosi agencija Interfaks.

Kiril je ocenio da će tada ruski narod imati istinsku solidarnost i sposobnost da odbije neprijatelje, i spoljašnje i unutrašnje, i da uredi svoj život tako da, kako je naveo, "u njemu bude što više dobrote, istine i ljubavi."

BONUS VIDEO:

Dirljiv susret oca sa decom u Mariupolju: Nisu se videli mesecima, a onda su pokuljale emocije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

SEDMORO SRBA UBIO TOMPSON ILI NJEGOV BRAT? Svedoci masakra u selu kod Knina otkrivaju strašne detalje zločina (FOTO)