BIVŠI DIPLOMATA SAD: Vašinton će u Ukrajini voditi rat protiv Rusije do poslednjeg Ukrajinca
SAD vode neobjavljeni rat sa Rusijom u Ukrajini kako bi zadržale svoju hegemoniju u svetu, rekao je penzionisani američki diplomata Čas Friman u članku za novinski portal Grej zoun.
Foto Tanjug/AP
On je primetio da akcije SAD nisu ostavile Rusiji drugog izbora osim da upotrebi silu.
„Čini mi se da sve to što Sjedinjene Države sada rade, ne samo da ne doprinosi ubrzanju prekida neprijateljstava i postizanju neke vrste kompromisa, već, naprotiv, ima za cilj produžetak rata“.
Prema njegovom mišljenju, SAD smatraju da sadašnja situacija ide njima na ruku. Vašington smatra da kriza pojačava negativan odnos prema Rusiji, korisna je za nacionalni vojno-industrijski kompleks i, pored toga, jača NATO.
"Vašington će se boriti protiv Rusije „do poslednjeg Ukrajinca“, zaključio je Frimen.
BONUS VIDEO: ZASEDA ZA RUSE: Ukrajinci objavili snimak sa nepoznate lokacije
IRAN "OSLEPEO" SAD I IZRAEL; Novi napadi na Teheran; Iranski "orešnik" pogodio komandu IDF; Tramp - Rat u Zalivu od 1-10? 15!
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 23:01
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (2)