PREKO 100 AVIONA U PRIPRAVNOSTI: Stoltenberg najavio grupisanje NATO snaga
PREDSTAVNICI NATO-a složili su se da rasporede snage za reagovanje u zemljama članicama usled krize u Ukrajini.
Foto: Tanjug/AP/Vikipedija/Tviter printskrin
OVO je saopštio Jens Stoltenberg, generalni sekretar NATO-a. On je dodao da je preko 100 aviona u stanju pripravnosti.
Podsetimo, predsednik Rusije Vladimir Putin noćas je u specijalnom obraćanju građanima Rusije saopštio da je doneo odluku o pokretanju specijalne vojne operacije u Donbasu. Šef države istakao je da planovi Rusije ne uključuju okupaciju Ukrajine. Putin je takođe upozorio sve one koji bi eventualno mogli da se umešaju u situaciju u Ukrajini.
- Sada nekoliko veoma važnih reči za one koji bi mogli biti u iskušenju da se umešaju u događaje koji se dešavaju: ko god pokuša da nas ometa, štaviše, da stvori pretnje našoj zemlji i narodu, treba da zna da će odgovor Rusije biti trenutan i da će vas dovesti do takvih posledica sa kojima se nikada u svojoj istoriji niste suočili - istakao je Putin.
BONUS VIDEO - KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
ZAPAD ĆE IZA LEĐA UDARITI NA RUSIJU: Lukašenko jasan - Minsk je spremio odgovor!
24. 02. 2022. u 11:39
POGOĐENA DVA RUSKA CIVILNA BRODA: Raketni udar Ukrajine u Azovskom moru
24. 02. 2022. u 12:20
OGLASIO SE KREMLj: Rusija je pokrenula operaciju sa ciljem čišćenja Ukrajine od nacista
24. 02. 2022. u 12:23
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (16)