"NEMA NAZNAKA DA RUSIJA SPREMA NAPAD" Ukrajinski ministar odbrane: "Rusija nije napravila nijednu udarnu grupu"
UKRAJINSKI ministar odbrane Aleksej Reznikov izjavio je danas da trenutno nema naznaka da Rusija priprema napad na Ukrajinu, suprotno tvrdnjama Zapada.
Foto: Vlada Ukrajine
- Do danas nije formirana udarna grupa oružanih snaga Ruske Federacije. Svaki vojni stručnjak će vam reći da postoji nekoliko naznaka kada se formira udarna grupa, ali takvih indicija za sada nema - rekao je danas Reznikov u intervjuu za ukrajinske medije, prenosi TAS S.
On je predočio da to ne znači da već sutra neće biti takvih naznaka ukoliko Kremlj tako odluči i ukazao da potencijal Ruske Federacije omogućava da se formira udarna grupa ruske vojske, ali "za to je potrebno izvesno vreme".
U poslednje vreme sa Zapada i iz Kijeva se čuje veliki broj tvrdnji da Rusija namerava da izvrši invaziju na Ukrajinu, što je portparol Kremlja Dmitrij Peskov nazvao neutemeljenim izjavama i poručio da Rusija nikome ne preti.
Istovremeno, Peskov nije isključio mogućnost provokacija koje bi imale za cilj da potvrde upozorenja Zapada.
Rusija je predložila zaključivanje pravno obavezujućih sporazuma sa SAD i NATO koji bi obezbedili uzajamne bezbednosne garancije.
Održano je i nekoliko rundi razgovora, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov je lično rekao američkom državnom sekretaru Entoniju Blinkenu da Rusija neće napasti Ukrajinu.
BONUS VIDEO:
ASTRONAUTI IZGORELI U APOLU 1: Katastrofa koja je potresla Ameriku i svet
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)