SKOČIO BRITANSKI BDP: Obim ekonomije veći nego pre lokdauna
BRUTO domaći proizvod Velike Britanije porastao je u novembru 2021. godine za 0,9 odsto, što je više nego što se očekivalo, objavila je danas Kancelarija za nacionalnu statistiku (ONS).
Foto: AP
S novembarskom stopom rasta, obim britanske ekonomije je konačno premašio nivo na kojem je bio početkom 2020. godine, neposredno pre uvođenja prvog lokdauna u zemlji zbog kovida-19, javlja Rojters.
Peta najveća svetska ekonomija je u novembru bila za 0,7 odsto veća nego u februaru 2020, kada su prvi put uvedene mere zatvaranja, saopštio je ONS.
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
NEMA ISTRAGE: Policija neće ispitivati okupljanja u Džonsonovoj rezidenciji
13. 01. 2022. u 20:51
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)