PENTAGON ZAOSTAJE ZA RIVALIMA: Moramo da se uozbiljimo – nema gubljenja vremena sa protivnicima poput Rusije i Kine

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

12. 01. 2022. u 21:45

VAŠINGTON bi trebalo ozbiljnije da pristupi rivalstvu sa Moskvom i Pekingom, izjavio je zamenik američkog sekretara za odbranu Majk Mekord.

ПЕНТАГОН ЗАОСТАЈЕ ЗА РИВАЛИМА: Морамо да се уозбиљимо – нема губљења времена са противницима попут Русије и Кине

Foto: Profimedia/Ilustracija/Vikipedija

-Naši rivali, konkretno Rusija i Kina, koriste sve figure na šahovskoj tabli kako bi nam konkurisali. Mi konkurišemo na diplomatskom koloseku, po pitanju ekonomije, inovacija. Ako ovo rivalstvo shvatimo ozbiljno, kako bi i trebalo i kako naši rivali gledaju na to, ne možemo da priuštimo sebi da reagujemo kao sada, smatra on.

Visoki zvaničnik Pentagona je na saslušanju u Predstavničkom domu istakao da je „vreme – novac“. „Svake godine trošimo vreme“, ocenio je.

 

Izgradnja odbrambenih kapaciteta u svemiru

Istovremeno, šef Svemirske komande SAD general Džon Rejmond izjavio je da bi Vašington trebalo da izgradi stabilnu infrastrukturu u svemiru.

Foto printskrin national interest

 

-Moramo da se modernizujemo, gubimo vreme. Moramo da se krećemo, da stvaramo stabilniju odbrambenu infrastrukturu koja će zadovoljiti današnje zahteve, istakao je američki general na saslušanju u Predstavničkom domu.

On je naglasio su Sjedinjene Američke Države sa svojim „neverovatnim, sofisticiranim sposobnostima“ i dalje najbolje u svemiru. Međutim, prema njegovoj proceni, kapaciteti SAD u svemiru nisu stvoreni za pretnje koje se pojavljuju.

Bela kuća je krajem decembra saopštila da je američki predsednik Džozef Bajden odobrio budžet za odbranu zemlje za 2022. godinu, koji predviđa sredstva za obuzdavanje Rusije, ali bez sankcija gasovodu „Severni tok 2“.

rs.sputniknews.com

BONUS VIDEO: RUSIJA TESTIRALA S-500! Pogledajte snimak - PVO sistem oborio balističku raketu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)