UN ZABRINUTE ZBOG KIMOVE RAKETE: Probno lansiranje uzbunilo SAD i saveznike
GENERALNI sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš je veoma zabrinut zbog najnovijeg lansiranja rakete Severne Koreje, izjavio je danas portparol UN-a Stefan Dižarik.
Foto: Printscreen
Kako agencija Rojters navodi u izveštaju, Severna Koreja je izvršila probno ispaljivanje rakete, za koju je južnokorejska vojska navela da bi mogla da bude naprednija od hipersoničnog oružja koje je Pjongjang lansirao pre manje od nedelju.
SAD su takođe osudile lansiranje balističke rakete koje je izvršila Severna Koreja, saopšteno je danas iz Stejt departmenta.
Portparol Stejt departmenta naveo je u saopštenju da je tim potezom Severna Koreja prekršila više rezolucija Saveta bezbednosti UN, preneo je Rojters.
Vojska Južne Korereje ranije je saopštila da je Severna Koreja ispalila ponovo neidentifikovani projektil ka Istočnom moru, a što se dogodilo samo nekoliko dana nakon što je lansirala hipersoničnu raketu.
Saopštenje o tome Generalštab južnokorejske vojske je prosledio novinarima bez iznošenja više detalja, preneo je Jonhap.
BONUS VIDEO - VELIKI USPEH SRBIJE: U 2021. godini otvoreno je čak 18 fabrika, a započeta je izgradnja 6 novih
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)