„VJASNA“ OZNAČEN KAO EKSTREMISTIČKI MATERIJAL: Protiv njih u martu pokrenut krivični postupak
INFORMACIJE sa Telegram kanala beloruskog centra za ljudska prava , koji nije zvanično registrovan u Belorusiji, i njegovi nalozi na društvenim mrežama, prepoznati su kao ekstremistički materijali, saopštile su beloruske vlasti.
FOTO: Printskrin
U saopštenju Glavne uprave za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije (GUBOPiK) navodi se da je sud okruga Gomel prepoznao informativne sadržaje Telegram kanala „Vjasna/Ljudska Prava u Belorusiji” njegove naloge na društvenim mrežama kao ekstremističke materijale, prenosi Ria Novosti
Centar za ljudska prava „Vjasna“ je u martu saopštio da je Republički istražni komitet pokrenuo krivični postupak zbog njegovog delovanja.
Oni su objasnili da istraga sumnjiči centar za finansiranje i drugu materijalnu podršku protivzakonitim masovnim događajima, koji, kako se navodi imaju za cilj da njihovi učesnici počine grupne radnje kojima se grubo narušava javni red.
S tim u vezi, Centar za ljudska prava je saopštio da on "nikada nije bio organizator bilo kakvih nasilnih akcija i da je uvek podržavao mirno sprovođenje građanskih i političkih sloboda", navodi Ria Novosti.
BONUS VIDEO:
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)