RASTE BROJ ŽRTAVA: Razorna oluja na Filipinima odnela 169 života, strepi se da to nije konačan bilans!
BROJ poginulih u razarajućoj oluji koja je pogodila Filipine u četvrtak, porastao je na 169, prenose danas lokalni mediji pozivajući se na navode policije.
Foto: EPA
Strahuje se da bi broj žrtava mogao da poraste zbog klizišta i poplava. Super-tajfuna Rai doneo je sa sobom vetrove brzine od oko 195 kilometara na sat, kada je pogodio jugoistočna ostrva Filipina, prenosi Bi-Bi-Si . Spasilački timovi su scene koje su videli opisali kao potpunu katastrofu.
- Mnoge oblasti nemaju struju, komunikaciju, imaju jako malo pijaće vode. Ima nekih područja koja izgledaju gore nego da su bombardovana u Drugom svetskom ratu - rekao je za Bi-Bi-Si šef filipinskog Crvenog krsta Ričard Gordon.
Više hiljada pripadnika vojske, obalske straže i vatrogasnih službi raspoređeno je delove zemlje koji su najteže pogodođeni kako bi pomogli u pretrazi i spasilačkim naporima. Filipinski predsednik Rodrigo Duterte sproveo je iz vazduha inspekciju područja opustošenih olujom.
Guverner lokalne provincije Bohol Artur Jap ranije je rekao da su najmanje 72 osobe stradale u toj centralnoj filipinskoj provinciji. Vlada Filipina je saopštila da je pogođeno oko 780.000 ljudi, uključujući više od 300.000 stanovnika koji su morali da se evakuišu iz svojih domova.
Najmanje 227 gradova i naselja je izgubilo struju, saopštili su zvaničnici i dodali da su oštećena tri regionalna aerodroma.
Preporučujemo
NEVREME U SAD: Na Srednjem zapadu stradalo pet osoba, stotine hiljada bez struje (FOTO)
16. 12. 2021. u 22:41
NAJMANjE DVA SMRTNA SLUČAJA SU POTVRĐENA: Devetnaest tornada u centralnom delu SAD
11. 12. 2021. u 09:37
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)