SANKCIJE EU VAGNEROVCIMA: Ruska privatna vojna organizacija na meti Brisela
EVROPSKA unija je danas uvela sankcije za rusko privatno vojno preduzeće Vagner Groupa, kao i za još tri subjekta i pojedinca, uključujući bivše ruske vojne obaveštajce optužene da su delovali kao plaćenici u Ukrajini.
Foto: Ministarstvo odbrane Ruske Federacije
EU je stavila na crnu listu Dimitrija Utkina, bivšeg oficira ruske vojne obaveštajne službe GRU, uz obrazlozenje da je on osnivač Vagner grupe i da je odgovoran za “koordinaciju i planiranje operacija za raspoređivanje plaćenika Vagner grupe u Ukrajini”, prenosi Rojters.
Sankcijama su pogođena i tri entiteta povezana sa Vagner Grupom za koje EU tvrdi da su bili uključeni u proizvodnju nafte i gasa u Siriji.
BONUS VIDEO: Srpski Lazar na poligonu pokazuje svoje mogućnosti kao moderno borbeno vozilo
Preporučujemo
RUSIJA JAČA ODBRANU PACIFIČKE OBALE: Stiglo preko 20 „letećih“ tenkova (VIDEO)
13. 12. 2021. u 15:57
STIŽU JOŠ TRI DIVIZIONA „PANCIR-S“: Ruski general - PVO će biti još snažniji (VIDEO)
10. 12. 2021. u 13:43
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (2)