PRESEO IM BOŽIĆ: Skoro španskih 70 medicanara zarazilo se na proslavi
SKORO 70 medicinskih radnika koji su prisustvovali velikoj božićnoj proslavi u južnoj Španiji zarazilo se korona virusom, saopštile su danas vlasti te zemlje.
Foto: EPA
Kako prenosi BBC, većina od 68 zaraženih su lekari i medicinske sestre koji rade na odeljenju intenzivne nege u regionalnoj bolnici u Malagi. Zdravstvene vlasti su saopštile da su svi bili na zabavi prošle srede kojoj je prisustvovalo oko 170 ljudi. U saopštenju se dodaje da su zaraženi medicinari u potpunosti vakcinisani, kao i da nemaju nikakve simptome virusa.
U lokalnim izveštajima se navodi da su lekari i medicinske sestre iz drugih odeljenja regionalne bolnice Malage u Andaluziji preraspoređeni kako bi pokrili svoje kolege.
Epidemija je povećala zabrinutost od rizika širenja kovida-19 na društvenim događajima tokom božićnog perioda, a zdravstvene vlasti u Andaluziji savetovale su medicinsko osoblje da ne prisustvuje božićnim zabavama, navodi BBC.
Kao i mnoge evropske zemlje, i Španija je zabeležila porast broja zaraženih koronavirusom poslednjih nedelja, što je izazvalo strah od četvrtog talasa kako se približavaju hladniji zimski meseci.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)