MASKOV PORAZ: Akcije "Tesle" jutros pale za osam odsto i sve zbog jedne rečenice

08. 11. 2021. u 10:25

AKCIJE "Tesla" koje kotiraju na berzi u Frankfurtu pale su za 8,0 odsto jutros na ranom trgovanju, nakon ankete glavnog izvršnog direktora kompanije Ilona Maska na Tviteru o tome da li da proda jednu desetinu vlasničkog udela u tom preduzeću.

МАСКОВ ПОРАЗ: Акције Тесле јутрос пале за осам одсто и све због једне реченице

Ilon Mask / Foto AP

Mask, trenutno najbogatiji čovek na svetu, napisao je u subotu na Tviteru da će prodati 10 odsto njegovih akcija u "Tesli" ako korisnici ove društvene mreže podrže taj predlog.

Više od 3,5 miliona Maskovih pratilaca na Tviteru uključilo se u anketu, a njih 57,9 odsto je zaokružilo odgovor "da", prenosi Rojters. "Tesline" akcije u Frankfurtu pale su za 7,9 procenata na 980 evra na trgovanju u 7.31 časova po srednjoevropskom vremenu. Na Njujorškoj berzi akcije ove kompanije su u 2021. godini zabeležile rast od 73,2 posto, u odnosu na indeks Nasdak Kompzit koji je povećao vrednost za 23,9 procenata u dosadašnjem toku godine.

Američka TV stanica CNBC izveštava da se Mask suočava s porezom od preko 15 milijardi dolara u narednih nekoliko meseci, što je verovatno pravi razlog zbog kojeg prodaje akcije.

- Bez obzira na rezultate ankete, Mask će najverovatnije početi prodaju više miliona svojih akcija u ovom kvartalu. Razlog je predstojeći poreski račun od više od 15 milijardi dolara - navodi taj medij.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

BONUS VIDEO:

Fejsbuk zabranio širenje "najveće teorije zavere na svetu"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

ŠTA JE MONROOVA DOKTRINA NA KOJU SE DANAS POZVAO TRAMP? Amerika možda ostavi Evropu na miru, ali Vašington je sklon trikovima