NEDELJU DANA SEJAO STRAH: Uhapšen napadač sa Jelisejskih polja, iz krateža pucao na prolaznike!
POLICIJA je uhapsila čoveka koji je nedelju dana sejao strah i trepet na Jelisejskim poljima u Parizu, tako što je iz krateža pucao sačmom na prolaznike.
Foto: Tanjug Parco Arćeologico di Pompei via AP
Troje ljudi je tom prilikom povređeno, dok je četvrti na trotinetu uspeo da izbegne zrno. Zahvaljujući njegovom svedočenju pronađen je vinovnik za koga se ističe da ima 33 godine i da je rođen u Rusiji.
Policijski sindikat je emitovao snimak oružja iz koga je pucano. Puška ima optički nišan. Pucač je uhapšen u stanu na obližnjoj aveniji Xorx Peti, nedaleko od Trijumfalne kapije. Pokušao je da sakrije oružje i pobegne, a prema prvim elementima istrage, delom je priznao pucnjavu.
Za sada se ne znaju motivi, kao ni tačan broj napada. Trenutna evidencija govori o troje povređenih mladića, od kojih je, prema rečima očevidaca, napadač jednog vređao psujući Jevreje i pogodio ga sačmom u debelo meso. Drugi mladić, poreklom iz Libana, teško je povređen u nogu.
Preporučujemo
PUCNjAVA U ŠKOLI: Dve osobe hitno prevezene u bolnicu posle krvave svađe u Virdžiniji
20. 09. 2021. u 19:23
PARIZ LjUT NA LONDON: Otkazan susret francuskog ministara vojske sa britanskim kolegom
20. 09. 2021. u 18:59
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)