KORONA “ZAUZELA” NAJMOĆNIJI BRITANSKI BROD: među posadom nosača aviona i pratećih brodovi registrovan virus
NA NAJVEĆEM i najmoćnijem brodu britanske kraljevske mornarice "HMS Kvin Elizabet", potvrđena je pojava kovida-19, javlja Bi-Bi-Si.
Foto: Twitter@DefenceHQ
Rečeno je da registrovano oko 100 slučajeva zaraženih na tom nosaču aviona, koji je na svojoj globalnoj "turneji".
Kovidom je pogođeno i nekoliko drugih ratnih brodova u floti koja ga prati.
Britanski ministar odbrane Ben Valas je rekao da je celokupna posada primila dve doze vakcine protiv kovida-19 i da se na odgovarajući način upravlja epidemijom.
Brod "Kvin Elizabet" je trenutno na četvrtini puta svoje turneje u trajanju od 28 nedelja tokom kojih će preći 26.000 nautičkih milja.
Brod je sada ušao u Indijski okean, a Kraljevska mornarica navodi da bi putovanje trebalo da nastavi ka Japanu kasnije ove godine.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (1)