"IMAMO TOLIKO TUŽNIH GRADOVA": Poražavajuće brojke - BiH za 10 godina napustilo više od 600.000 ljudi
VIŠE od 600.000 građana napustilo je BiH u poslednjih deset godina, nezvanični su podaci Unije za održivi povratak i integracije u BiH, i taj broj raste iz godine u godinu.
Foto: V.N.
- Zaključno s 2021, naši volonteri evidentirali su odlazak 484.996 građana. Ovom broju treba dodati podatak da su u 2022. godini Posavska i Zapadnohercegovačka županija izgubile 15.000 stanovnika, od kojih je oko 70 posto mladih, najviše iz Odžaka, Domaljevca, Šamca i Modriče - rekla je predsednica Unije Mirhunisa Zukić.
Masovan odlazak mladih prisutan je i u Doboju te Derventi, Tesliću, Gradišci, Prijedoru, Prnjavoru.
- Postotak mladih koji odlaze iz Ljubuškog, Širokog Brijega i Gruda je čak oko 80 posto. Grahovo je grad duhova, u Drvaru se zatvaraju škole i služe samo za glasanje na izborima, istočna Bosna ostaje pusta. Imamo toliko tužnih gradova i, prema pristiglim podacima, procenjujemo da se iz BiH u poslednjih deset godina iselilo 600.000 građana - navela je Zukićeva.
Dodala je da se podaci još prikupljaju i obrađuju.
(Avaz)
BONUS VIDEO: PROFESORKA IZ TRSTENIKA PONOVO PRED ĐACIMA: "Polako savladavam strah i od same prostorije"
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)