PAZITE DA NE OSTANETE BEZ IMOVINE: Đorđe Radanović poziva Srbe iz Tomislavgrada, Tuzlanskog kantona i Odžaka da se registruju
PREDSEDNIK Odbora za zaštitu prava Srba Đorđe Radanović pozvao je Srbe iz Tomislavgrada da se jave zbog uspostavljanja i zamene zemljišne knjige u katastarskim opštinama Lipa, Opećani i Rašćani, gde postoji velika imovina Srba.
Foto Novosti
Radanović je pozvao Srbe koji imaju imovinu u Federaciji BiH da obrate pažnju na poziv Federalne uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove koja uspostavlja nove zemljišne knjige na netransparentan način, samo objavom u "Službenom glasniku" - kako ne bi ostali bez imovine.
U opštini Srebrenik u Tuzlanskom kantonu, dodao je on, reč je o katastarskoj opštini Tinja gde je živelo 729 Srba, a u katastarskoj opštini Potpeć njih 905.
- Najavljena je uspostava nove zemljišne knjige i u opštini Gradačac, gde se nalazi katastarska opština Crnjice Donje u kojoj je živelo 953 Srba i katastarska opština Jasenica sa 185 Srba - naveo je Radanović. - Poziv važi i za katastarsku opštinu Babice u Lukavcu, gde je živelo 327 Srba. U katastarskoj opštini Novi Grad, u opštini Odžak, u Posavskom kantonu živelo je 1.587 Srba, a u katastarskoj opštini Brnjica pored Živinica 329 Srba - napomenuo je Radanović.
On je još jednom uputio poziv Srbima koji su imali imovinu u ovim katastarskim opštinama da se jave i registruju svoja imanja da ne bi ostali zemlje, kuća, šuma i ostale imovine.
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (2)