PAO SISTEM KORONA SERTIFIKATA U HRVATSKOJ: Apotekari dobili obaveštenje da je prijava nedostupna
SISTEM CEZIH preko kojeg se izdaju kovid sertifikati u Hrvatskoj nije u funkciji, prenose hrvatski mediji.
Foto Shutterstock
Apotekari koji su pokušali da pristupe sistemu CEZIH dobili su obaveštenje da je prijava nedostupna, prenosi portal Indeks.
Preko ovog sistema, apotekari u Hrvatskoj izdaju kovid sertifikate onim građanima koji su testirani na kovid 19 u njihovim ustanovama.
-Ni prošle nedelje nije uspelo, kaže Ana Soldo, predsednica Hrvatske farmaceutske komore, objasnila je problem na koji nailaze apotekari.
Ona je navela da još nije dobila nikakve informacije sa terena, pa je dodala da CEZIH nije radio ni prošle sedmice.
Soldo objašnjava da su farmaceutima naložili da izdaju kovid sertifikat ili potvrdu o nalazu, bilo negativnu ili pozitivnu.
Ali to nije kovid potvrda, pa nije jasno da li se može koristiti na taj način.
-Sada zavisi od institucije kojoj žele da pristupe i da li će potvrda o nalazu za njih biti validan dokument, zaključuje Soldo.
Podsetimo, odlukom Štaba kovid sertifikati su sada obavezni u svim državnim i javnim službama u Hrvatskoj.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO: "FT1P" daje odgovor, kako da osnujete preduzeće?
Preporučujemo
KORONA KOSI HRVATSKOM: Više od 5.600 novih slučajeva zaraze, preminulo 65
20. 11. 2021. u 16:29
LEKARI IDU OD VRATA DO VRATA: Kako u Hrvatskoj privesti starce na vakcinisanje
01. 11. 2021. u 19:01
ZAGREBAČKA POLICIJA U POTERI: Tražimo organizatore i napadače protesta
21. 11. 2021. u 14:46
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)