ZAOŠTRAVA SE DIPLOMATSKI RAT MOSKVE I SKOPLJA: Rusija proterala diplomatu Severne Makedonije, Osmani preti posledicama
PROTERIVANjE makedonskog diplomate iz Rusije će se negativno odraziti na odnose Moskve i Skoplja, izjavio je ministar spoljnih poslova Severne Makedonije Bujar Osmani.
Foto: Depositphotos
- Žalimo zbog nepravedne odluke ruskog Ministarstva spoljnih poslova ─ čisto recipročne političke odluke. To će, nesumnjivo, imati negativne posledice na bilateralne odnose između Republike Severne Makedonije i Ruske Federacije - rekao je Osmani.
Ranije je ruski spoljnopolitički resor saopštio da je Moskva kao kontrameru za personu non grata proglasila jednog zaposlenog u ambasadi Severne Makedonije u Moskvi.
Ta mera je odgovor na ničim motivisanu odluku makedonske strane u maju ove godine da za personu non grata proglasi diplomatu ruske ambasade u Skoplju, objašnjeno je u saopštenju.
Ministarstvo spoljnih poslova Severne Makedonije proteralo je krajem maja jednog ruskog diplomatu. Ruska diplomatska misija u Skoplju je nakon ovog poteza Makedonije saopštila da Moskva razmatra kontramere.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PREDSEDNIKU ALBANIJE IZGLASANO NEPOVERENjE: Skupština usvojila opoziv Iljira Mete
09. 06. 2021. u 15:58
U TOKU POTRAGA: Ovo je pilot koji je upravljao MiG-29 koji se srušio (FOTO)
09. 06. 2021. u 13:04
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)