"SPREMNI SMO": Plenković se oglasio o ulasku Hrvatske u Šengen
HRVATSKI premijer Andrej Plenković nakon razgovora sa vođama Evropske unije u Briselu najavio je da bi Hrvatska mogla da uđe u šengenski prostor za vreme slovenačkog predsedanja EU-om.
Foto Tanjug
- Spremni smo - rekao je Plenković nakon razgovora sa predsednikom Ebropskog veća Šarlom Mišelom.
Plenković kaže da je Hrvatska ispunila sve uslove i da već sada 6.000 policajaca čuva granice sa istočnim susedima. Ostaje samo politička odluka članica EU-a, a hrvatski premijer će u narednom periodu razgovarati sa svima.
Ostaje i problem. Što Bugarska i Rumunija još uvek nisu deo šengenskog prostora, iako su tehničke uslove ispunili mnogo pre Hrvatske. Za sada niko iz EU-a nije ni potvrdio, ni demantovao da će Hrvatska ući u Šengen, kao ni prijem Bugarske i Rumunije u skoro vreme.
Brisel je do sada obezbedio milione evra za tehničku opremu policije na granici Hrvatske sa BiH, Crnom Gorom i Srbijom, a nabavljena je i najkvalitetnija oprema za kontrolu granica.
Preporučujemo
OPASNI PREDATOR UOČEN NA JADRANU: Jato stiglo iz Crvenog mora, ima izuzetno opasan ubod
24. 05. 2021. u 13:32
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)