SUMORNO PREDVIĐANJE ILONA MASKA: Veštačka inteligencija će nadmašiti ljudsku već sledeće godine

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

09. 04. 2024. u 17:25

VEŠTAČKA inteligencija (AI) će nadmašiti inteligenciju bilo kog čoveka do kraja sledeće godine pod uslovom da ima dovoljno struje i hardvera, izjavio je američki preduzetnik Ilon Mask u intervjuu sa izvršnim direktorom Norveškog državnog fonda Nikolajem Tangenom.

СУМОРНО ПРЕДВИЂАЊЕ ИЛОНА МАСКА: Вештачка интелигенција ће надмашити људску већ следеће године

Foto: EPA

On smatra da će sposobnosti veštačke inteligencije nadmašiti mogućnosti čitavog čovečanstvau roku od pet godina.

Mask je zapazio da razvoj AI tehnologije do sada bio usporen nedostatkom neophodnih čipova, posebno poluprovodnika firme Nvidia koji su esencijalni za obuku i rad veštačke inteligencije.

Prema njegovim rečima, drugi otežavajući faktor razvoja veštačke inteligencije je ograničen kapacitet električne mreže.

U poslednje vreme su pomenuta ograničenja sve slabija, tako da bi najozbiljnija prepreka za napredak AI mogao da bude nedostatak struje, ističe Mask.

Ceo intervju koji traje 20 minuta je dostupan na profilu Nikolaja Tangena na platformi Iks (Tviter).

(Tanjug)

BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)