POTREBAN PLAN NADOKNADE NASTAVE: Ministarka Đukić Dejanović sa direktorima beogradskih škola
MINISTARKA prosvete Slavica Đukić Dejanović razgovarala je danas sa direktorima osnovnih i srednjih škola u Beogradu u kojima je potpuno ili delimično obustavljen rad i poručila da je važno da postoji dijalog i da se definišu koraci koji će omogućiti normalizaciju nastave i završetak školske godine u najboljem interesu dece.
Foto Shutterstock
Ministarka je, kako se navodi u saopštenju Ministarstva prosvete, sa direktorima razgovarala o mogućnostima za nastavak redovne nastave u školama, modelima za nadoknadu nastave, kao i o povratku učenika u škole.
Đukić Dejanović je istakla da je sastanak bio konsultativnog karaktera, sa namerom da se razmotri trenutna situacija.
Ona je dodala da je važno da postoji dijalog, da se definišu koraci koji će omogućiti normalizaciju nastave i završetak školske godine u najboljem interesu dece.
Ministarka je podsetila da škole treba da naprave plan nadoknade nastave vodeći računa da učenici ne budu prekomerno opterećeni.
Ona je najavila da će u narednim danima biti održani sastanci i sa drugim direktorima škola iz Srbije u kojima je delimično ili poptuno obustavljen rad.
Preporučujemo
JOŠ ČETIRI MEDALjE ZA SRBIJU: Uspeh mladih informatičara na masteru u Rumuniji
02. 12. 2025. u 11:46
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)