NAUČNI SKUP U UJEDINJENIM NACIJAMA: Kako nove tehnologije utiču na ciljeve održivog razvoja

Љ.Б.

08. 05. 2024. u 12:59

Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, u saradnji sa Uneskom sutra organizuje događaj u sedištu Ujedinjenih nacija u Njujorku čija je tema Međunarodna decenija nauka za održivi razvoj, koja je usvojena na inicijativu Republike Srbije.

НАУЧНИ СКУП  У УЈЕДИЊЕНИМ НАЦИЈАМА: Како нове технологије утичу на циљеве одрживог развоја

Foto: Printskrin

Cilj samog panela je istraživanje transformacionog potencijala Međunarodne decenije nauka za održivi razvoj i njene očekivane uloge u napretku tehnologije i održivog razvoja. Uvodno obraćanje imaće dr Jelena Begović, ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija.

Nova tehnološka unapređenja, kao što su genetsko inženjerstvo, veštačka inteligencija, nanotehnologija, kvantna tehnologija i informacione tehnologije, imaju potencijal da rešavaju ključne izazove predstavljene u Ciljevima održivog razvoja.

Ovaj prateći događaj ima za cilj istraživanje transformativnog potencijala Međunarodne dekade nauka za održivi razvoj i očekivane uloge u napretku tehnologije i održivog razvoja. Nove tehnologije, kao što je genetsko inženjerstvo, veštačka inteligencija, nanotehnologija, kvantna tehnologija i informacione tehnologije mogu doprineti rešavanju ključnih izazova predstavljenih u Ciljevima održivog razvoja, a Međunarodna dekada nauka za održivi razvoj će imati značajnu ulogu u njihovom napretku, a samim tim i u napretku društva.

Među učesnicima panel diskusije nalaze se velika naučna imena, ali i stručnjaci iz oblasti na kojima se zasniva cilj panel diskusije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)