U BITEF TEATRU "UTOPIJA DANAS": Premijerno izvođenje multimedijalne predstave u Beogradu
BEOGRADSKA premijera predstave "Utopija danas" na repertoaru je Bitef teatra u petak, 6.decembra: pred publikom će se naći muzička predstava, koja uključuje elemente performansa, video arta i dokumentarno-igranog filma.
foto L.Bodor
Koncept, originalnu muziku i video, tekst prvog dela predstave i songova, kao i kostim potpisuje Marko Grubić, dok je autor drugog dela predstave Milena Bogavac.
- U prvom delu predstave postavljamo tezu da je jedan od najvećih društvenih problema, trenutno, raspodela materijalnih dobara u kojoj 2208 najbogatijih stanovnika planete poseduje preko 10 biliona dolara naspram miliona ljudi, koji žive u siromaštvu ili finansijskoj neizvesnosti. U ovom delu predstave preovlađuje stilizovana dokumentarna, a u drugom igrana forma. Igrane i dokumentarne scene prikazuju se uživo na pozornici, kao i na video projekciji ili u interakciji između izvođača na sceni i videa, a dinamika je od početka do kraja određena živim izvođenjem muzike - navodi se u najavi.
Muziku izvodi grupa VROOOM, Tamara Radovanović (gluma i pevanje), Danilo Milovanović (gluma i pevanje), Aleksa Jovčić (gluma i pevanje), Marko Grubić (bas gitara i elektronika), Branislav Potić (bubanj), Dušan Dušanović (gitara).
Predstava je nastala u saradnji Centra za kulturu Tivat, SKC Novi sad, Bitef teatra, KC Grad (Beograd) i "Trinidad" (Novi Sad).
Preporučujemo
TAMARA GRUJIĆ ZA "TV NOVOSTI": Odavno ne pišemo scenarija, to je uradio život (FOTO)
20. 03. 2026. u 12:05
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)