OVACIJE ZA POGORELIĆA: Slavni pijanista sa Vojvođanskim simfonijskim orkestrom na Kolarcu
PROSLAVLjENI pijanista Ivo Pogorelić održao je koncert sa Vojvođanskim simfonijskim orkestrom, pod dirigentskim vođstvom Aleksandra Markovića u, do poslednjeg mesta ispunjenoj, Kolarčevoj zadužbini, a njihov je nastup ispraćen gromoglasnim aplauzima i višeminutnim ovacijama.
CEBEF/ Belkisa Abdulović
Koncert koji je bio rasprodat mesec dana unapred, počeo je delom "Islamej: Orijentalna fantazija" Milija Balakirjeva, a u prvom delu slavni je pijanista izveo Koncert za klavir i orkestar br. 2 u ce molu Sergeja Rahmanjinova, uz koncertmajstora Florina Ilijeskua.
U drugom delu koncerta izvedena je simfonijska svita "Šeherezada" Nikolaja Rimskog-Korsakova, u čast 180 godina od rođenja ovog kompozitora. Kao solista nastupio je violinista Ilijesku, inače prvi koncertmajstor Simfonijskog orkestra Radio Frankfurta, kome je ovo bio prvi nastup u Beogradu i prvi nastup sa maestrom Pogorelićem.
Koncert je organizovao Centar beogradskih festivala - CEBEF, a u publici su se našli i Rade Radivojević, Vladimir Marković, Mira Adanja-Polak i drugi.
BONUS VIDEO - DR NOVOSTI: Kako biti emocionalno inteligentniji?
Preporučujemo
MAŠTA I FANTAZIJA VELIKOG UMETNIKA: Veliko interesovanje u Parizu za slike Dada Đurića
11. 02. 2026. u 14:13
DRAMA PUNA SMEHA I TENZIJE: "Alapače" spremne da vas totalno opčine (FOTO)
10. 02. 2026. u 23:20
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)