NAJBOLJA "U VINOGRADE": Na konkursu za pesmu o ljubavi i vinu, prvu nagradu osvojili stihovi Silvane Marijanović
NA konkursu za pesmu o ljubavi i vinu, pod geslom "Poezija vinom obojena" u Somboru, stručni žiri ( predsednik Saša Radojčić, Dragan Babić i Goran Malbaša)doneo je jednoglasnu da prvu nagradu osvoji Silvana Marijanović za pesmu "U vinograde", drugu je dobila Ivana Milankov (pesma "Za moj imendan"), treću Olivera Marić ( "U odsustvu"), dok je posebna nagrada pripala Aleksandru Gabonu za pesmu "Vino i voda".
foto Promo
Kako se navodi u obrazloženju žirija, pobedničko ostvarenje Silvane Marijanović "U vinograde" je pesma o ljubavi koja prelazi prepreke i koja bi mogla da se kruniše u ambijentu jednog vinograda, gde bi se dvoje ljubavnika prepustili tome da "malo mjesec gledamo / malo grozdove slatke / jedemo". Ističe se i da su stihovi Silvane Marijanović ostvareni su jednostavnim, živim slikama, sa blagom notom humora i još blažom ironijom: jasan iskaz, neopterećen preteranim stilskim figurama, jedan je od kvaliteta njenog pesničkog glasa.
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)