KUSTURICA SE OPROSTIO OD DRAGOSLAVA MIHAILOVIĆA: Putuj srodna dušo, moju si zakačio jednom i zauvijek
REŽISER Emir Kusturica oprostio se od preminulog srpskog pisca, romansijera, scenariste, dramaturga i akademika Dragoslava Mihailovića.
Ž.Knežević
- Knjiga "Kada su cvetale tikve" je odredila moj umjetnički put. Sudar sa likovima i situacijama ovog urbanog romana bila je ključna u odluci da se i ja bacim u svijet fikcije.Tragizam i duhovita vizija Dušanovca, drama informbiroa, karakteri čije sam dvojnike pronalazio u životu, prigradskim uđericama i surovost ulice kojoj sam svjedočio; sve su to bili elementi za paralelnu sliku svijeta koja mi je pomogla da prepoznam slične događaje u vlastitom životu ida ih kroz objektive, kamerom uvećam na velikom filmskom platnu. Hvala ti, dragi Dragoslave, za tvoju umjetnost, hvala ti za grandiozne lekcije pismenosti koje si nam ostavio u knjigama, putuj srodna dušo, moju si zakačio jednom i zauvijek - kaže Kustiruca.
Foto: Aleksa Stanković
Podsećamo, Dragoslav Mihailović preminuo je u Beogradu u 93. godini.
Preporučujemo
EMIR KUSTURICA U BOLNICI: Režiser slomio nogu na Mokroj Gori, čeka ga operacija
01. 03. 2023. u 20:16
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)