O LJUBAVI U "STUDENJAKU" : Programi "Al amor" i "Veče operskih arija i domaćih autora" u Domu kulture "Studentski grad"
U DOMU kulture "Studentski grad" , u ponedeljak 19.decembra, održaće se koncertni projekat "Al amor" - nastao po ideji i u izvođenju Anastasije Minjević (sopran) i Ksenije Ristić (klavir),uz kreativnu podršku glumca Miroslava Nikolića.
foto:Promo
Publika će biti u prilici da čuje kompozicije latinoameričkih i španskih kompozitora, nedovoljno poznatih širem auditorijumu. Reč je o delima Alberta Ginastere, Karlosa Guastavina, Vila Lobosa, de Falje, Obradorsa, Granadosa i Pjacole. Kompozicije su poetski ilustrovane poezijom Nerude i Borhesa.
Dan kasnije, na istom mestu, na programu je "Veče najpopularnijih operskih arija i domaćih autora" . Izvešće ih Kristina Ašković( sopran), Milica Strahinjić (sopran) i Petar Marković, (klavir).
Na programu su dela Mocarta, Pučinija, Verdija, Skrjabina, Rasinskog i Đurđevića.
Preporučujemo
GOSTOVANjE MUZEJA GRADA BEOGRADA U GRČKOJ: Izložba ikona "Od Krita do Dunava" u Solunu
14. 12. 2022. u 19:04
„BIĆE SKORO PROPAST SVETA“: Izložba francuskog slikara Klemona Bedela
14. 12. 2022. u 18:38
PREMIJERA "BRAČNE IGRE": Olbijev komad na zrenjaninskoj sceni, u režiji Davida Alića
14. 12. 2022. u 23:30
ERA KOJI JE ŠTAMPAO SILE: Skulpture Petra Vukovića pred Beograđanima (FOTO)
14. 12. 2022. u 19:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)