MISLIO JE DA IZ KONTEJNERA CVILI MAČE: Bačenu bebu u Obrenovcu otkrio vozač saniteta, dok je doktorka ukazivala pomoć porodilji!
MILjA P. (23) se u sredu porodila u porodičnom stanu u obrenovačkom naselju Rojkovac, a njeno novorođenče, devojčica, pronađeno je živo u obližnjem kontejneru.
Foto: V. N.
Kako saznejemo, nezvanično, Milja P. krila je trudnoću od roditelja i sestre. Ipak, u sredu se porodila i na svet je donela devojčicu.
Nedugo posle porođaja u stanu, dok su joj roditelji spavali u susednoj sobi, došlo je do komplikacija, zbog kojih je pozvana Hitna pomoć iz Obrenovca. Dok su dežurna doktorka i sestra ukazivali pomoć Miljani, vozač saniteta Dušan Mihajlović, koji ih je čekao ispred zgrade, čuo je nekakvo cviljenje iz obližnjeg kontejnera. U prvom trenutku pomislio je da je neko u smeće bacio psa ili mačku. A onda je u jednom od kontejnera, u crnoj kesi za smeće, pronašao bebu.
On je o svemu odmah obavestio kolege koje su alarmirale policiju, a Milja P. i njeno novorođenče su odmah zbrinuti u bolnicu, gde im je ukazana lekarska pomoć i gde su sada pod nadzorom lekara. Milja je tada nadležnima rekla da se krišom porodila u stanu i da je njenu bebu u smeće bacila majka Branka.
Baka, odnosno Miljina i Natašina majka Branka, uhapšena je i u petak će biti privedena na saslušanje u Više tužilaštvo u Beogradu.
Preporučujemo
DETALjI UŽASA U OBRENOVCU: Oglasili se iz "Narodnog fronta", evo u kakvom je stanju beba
24. 12. 2020. u 08:16
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)