SRBIN UPOZORIO NA NOVU PREVARU: "Samo mi je stigla poruka od banke.. Hakovali mi karticu i skinuli 199 evra sa računa"
NA DRUŠTVENIM mrežama pojavilo se ovo novo upozorenje građana na prevaru koja kruži na internetu zbog koje možete ostati bez novca.
Ilustracija / Foto Shutterstock
Na Fejsbuk stranici "Prevaranti sa interneta" pojavio se apel građanima da budu oprezni prilikom internet kupovine.
- Treba mi pomoć. Neko mi je hakovao karticu i skinuli mi 199 evra sa računa, a dobio sam samo poruku od banke. Je l` neko imao sično iskustvo. Danas sam bio u banci i pisali su policijsku prijavu. Sad čekam šta će biti - glasila je objava korisnika koja je pokrenula lavinu komentara.
Sudeći po reakcijama dosta građana je nasela na istu prevaru.
- Imala sam ja i isto tako. Pisala prijavu i banka mi je vratila novac. Nekada ste se reklamirali preko tog fb nalogga i plaćali tom karticom. Oni prvo hakuju Fejsbuk, a onda počnu da skidaju pare. Kod mene je bila situacija da je suprug imao fb stranicu koju je povremeno reklamirao i reklamu smo plaćali mojom karticom. Na taj način su mi skinuli novac - piše u prvom komentaru, dok u drugom stoji:
- Poništiti karticu i otvoriti novu. Prijavite banci i vratiće vam novac. Meni su skinuli 160 evra. -
(Kurir)
Preporučujemo
"ŠTA ME GLEDAŠ", PA IZVUKAO NOŽ: Optužnica za pokušaj ubistva
26. 01. 2026. u 16:28
"NOVOSTIMA" POTVRĐENO: Uhapšen osumnjičeni za ubistvo Živka Bakića
26. 01. 2026. u 15:48
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)