ŠTA DO SADA ZNAMO O UBISTVU MALENE DANKE? Potraga za njenim telom se nastavlja, osumnjičeni za zločin sinoć saslušani (FOTO)
NASTAVLjA se potraga za telom ubijene dvogodišnje Danke Ilić iz Bora, proverom više lokacija u borskom kraju, a dvojica osumnjičenih za njeno ubistvo sprovedeni su u Više javno tužilaštvo u Zaječaru na saslušanje.
Foto: Društvene mreže
Dejan Dragijević (50) iz sela Zloti Srđan Janković (50) iz sela Luka, koji su osumnjičeni da su ubili Danku Ilić (2) nakon što su je pregazili kolima na 40 metara od dvorišta kuće u kojem se igrala sa majkom i bratom, saslušani su sinoć u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru.
Njima se na teret stavlja krivično delo - teško ubistvo u saizvršilaštvu.
Osumnjičeni su dovedeni u to tužilaštvo sa krivičnom prijavom Policijske uprave u Boru. Oni su osumnjičeni da su automobilom udarili devojčicu, a nakon toga se dogovorili da telo deteta bace.
Priznali su zločin i naveli da je telo devojčice na deponiji, ali, kako je ranije izjavio ministar policije Bratislav Gašić, sumnja se da je jedan od osumnjičenih za ubistvo devojčice prebacio telo na drugo mesto.
Foto: MUP
Takođe, major policije Bojana Otović Pjanović u intervjuu za "Blic TV" otkrila je kako je tekla istraga i hapšenje osumnjičenih za ubistvo koji su priznali da su prvo udarili kolima Danku Ilić (2), a zatim njeno telo bacili na za sada nepoznatu lokaciju.
- Osumnjičeni su se vratili 28. marta vratili na deponiju gde su prvobitno bacili telo devojčice da bi telo, kako i oni sami navode, premestili odatle na neko drugo mesto. Oni prebacuju odgovornost jedan na drugog, kao što su rekli ministar Gašić i načelnik Cmolić. Videćemo šta će se dalje desiti, ali nadamo se zaista da će mala Danka naći svoj mir.
Majkla i otac ubijene devojčice odali su juče počast svojoj ćerkici i zapalili su sveće. Majka devojčice bila je sva u suzama, a otac je u rukama držao igračku, malog belog medu, kojeg je poljubio i ostavio na mesto gde se građani opraštaju od njegove ćerkice.
Podsećamo, dvogodišnja Danka Ilić nestala je 26. marta u Banjskom polju kod Bora, a pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova su u četvrtak, nakon desetodnevne opsežne akcije, detaljnih provera svih tragova i informacija uhapsili S.J. (50) i D.D. (50), zbog sumnje da su ubili devojčicu. Dvojica osumnjičenih u potpunosti su priznali izvršenje ovog zločina, saopštio je tada MUP.
BONUS VIDEO: "NE MOŽEMO DA SE POMIRIMO SA OVIM" Građani Bora u šoku i neverici zbog slučaja Danke Ilić
Preporučujemo
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)