PRETUŽNO: Dečak koji je stradao u masakru na Vračaru bio neverovatan talenat, voleo muziku i sport (VIDEO)
DEČAK A. Č. koji je stradao u masakru na Vračaru bio je neverovatno talentovan, svirao je klavir od svoje šeste godine i nastupao na prestižnim takmičenjima.
Foto: Novosti
Interesovanje za muziku pokazivao je od najranijeg detinjstva, bio je odličan đak, iz svih školskih predmeta imao je najviše ocene. Pored muzike voleo je i jezike, matematiku, sport… Trenirao je tenis. Bavio se fotografijom i izradom zanimljivih video-zapisa koje je podvlačio interesantnom muzikom. I pored mnogobrojnih angažovanja uvek je nalazio vremena za druženje sa vršnjacima.
Dobitnik je više prvih nagrada na nacionalnim i međunarodnim muzičkim takmičenjima kao i dobitnik specijalne nagrade za izvođenje kompozicije "Burgmuller Etude D-dur" 2019. godine. Nastupao je na više koncerata i učestvovao na međunarodnom takmičenju "Virtuozi V4+", "Sviramo zajedničkim jezikom".
Ubijeni dečak bio je i u žiriju na takmičenju za dečju pesmu Evrovizije.
Pogledajte deo njegovog nastupa u Beogradskoj filharmoniji.
Podsećamo, u masakru na Vračaru Kosta K. (13) ubio je osmoro đaka i čuvara Osnovne škole "Vladislav Ribnikar", a ranio šestoro učenika i nastavnicu. On nakon masovnog ubistva nije pokazao kajanje, a njegov otac je na saslušanju govorio o oružju kojim je počinjen masakr.
(Informer)
Preporučujemo
VUČIĆ: Jedna od mojih mera biće da imamo još veći broj policajaca po školama
03. 05. 2023. u 18:23
"HVALA ZA SVE ŠTO SI NAM PRUŽAO GODINAMA!" Milena Vasić tuguje za ubijenim čuvarom
03. 05. 2023. u 16:49
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)