JEDNA OSOBA POGINULA, A DEVET POVREĐENO: U Južnobačkom okrugu minulog vikenda dogodilo se 29 saobraćajnih nesreća

Љ.П.

30. 01. 2023. u 12:59

OD 27. do 29. januara, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se 25 saobraćajnih nesreća u kojima je jedna osoba poginula, tri osobe su teško, a šest je lakše povređeno.

ЈЕДНА ОСОБА ПОГИНУЛА, А  ДЕВЕТ ПОВРЕЂЕНО: У Јужнобачком округу минулог викенда догодило се 29 саобраћајних несрећа

FOTO:mup

U istom periodu, na području Grada Novog Sada dogodilo se 10 saobraćajnih nesreća u kojima je jedna osoba poginula, jedno lice je zadobilo teške, a dva lake telesne povrede.

Policijska uprava u Novom Sadu je, tokom vikenda, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 754 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.

Na ovom području, iz saobraćaja je isključeno 110 vozača i deset vozila, a zadržano je 18 vozača, šesnaest zbog vožnje pod dejstvom alkohola, jedan zbog ponavljanja ili nastavljanja prekršaja, a jedan zbog nasilničke vožnje.

Za nasilničku vožnju tereti se vozač u Novom Sadu koji je vozio sa više od dva promila alkohola u organizmu.

Zadržani vozači će, uz prekršajnu prijavu, biti privedeni nadležnom prekršajnom sudiji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih