ŠUMSKI POŽAR KOD ČAJETINE: Vatrena stihija izbila na dva mesta, gust dim se širi selom

U SELU Semegnjevo, na teritoriji opštine Čajetina, zapalila se šuma, a vatrena stihija izbila je na dva mesta, i to u zaseocima Dimitrijevići i Tošići.

ШУМСКИ ПОЖАР КОД ЧАЈЕТИНЕ: Ватрена стихија избила на два места, густ дим се шири селом

Foto: S. Babović

- Gust dim širi se selom, nadamo se da će vatrogasci uspeti da lokalizuju vatru jer požar nije mnogo udaljen od kuća. U gašenje su se uključile i komšije - rekao je meštanin sela Semegnjevo.

Uzrok požara se još uvek ne zna, ali se pretpostvlja da je do njega došlo zbog visokih temperatura koje su ovih dana zabeležene širom Srbije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Zaštitite se od toplotnog talasa - zaustavite toplotu pre nego što uđe u automobil, stan ili kancelariju