NOVO HAPŠENJE ZBOG KORUPCIJE U RUMI: Mučenje i zlostavljanje većeg broja životinja, budžet grada oštećen za skoro osam miliona
VIŠE javno tužilaštvo u Novom Sadu je u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva i Upravom kriminalističke policije Odeljenja za borbu protiv korupcije, danas je uhapsilo osumnjičene S.J. i S.T. zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili produženo krivično delo Zloupotreba službenog položaja u saizvršilaštvu, kao i osumnjičenie V.P. i G.V., zbog osnova sumnje da su im pomogli pri izvršenju tog krivičnog dela.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Kako se navodi u saopštenju, postoje osnovi sumnje da su izvršili i krivično delo Ubijanje i zlostavljanje životinja u saizvršilaštvu.
- U toku do sada preduzetih radnji, utvrđeno je da postoje osnovi sumnje da su: osumnjičeni S.J., kao direktor javnog preduzeća čiji je osnivač opština Ruma, kojem je povereno obavljanje komunalnih delatnosti od opšteg interesa – delatnosti zoohigijene, osumnjičeni V.P. i G.V., kao zaposleni u tom javnom preduzeću, i osumnjičeni S.T., kao komunalni inspektor opštine Ruma nadležan za nadzor nad radom prihvatilšta za napuštene pse i mačke, opštini Ruma podneli fakture sa pratećom dokumentacijom, u kojoj je lažno prikazano da su za potrebe prihvatilišta za napuštene životinje plaćene veterinarske usluge, iako takve usluge nisu vršene od marta 2024. godine - piše u saopštenju.
Po ispostavljenim fakturama javnom preduzeću su od strane opštine Ruma prebačena sredstva u visini od ukupno 7.865.870,33 dinara, za koji iznos je i oštećen budžet opštine Ruma.
Usled nepružanja veterinarske nege, za koje uslugu su prebačena sredstva opštine Ruma, te neobezbeđivanjem hrane u dovoljnoj količini u prihvatilištu, došlo je do mučenja i zlostavljanja većeg broja životinja.
Uhapšena lica će u skladu sa zakonom biti privedena i saslušana u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.
Uskoro opširnije
Preporučujemo
UKINUTA PRESUDA ZA UBISTVO U BELVILU: Apelacija naložila ponovno suđenje
12. 12. 2025. u 22:33
NASTRADAO MUŠKARAC: Nesreća na sportskim terenima na periferiji Subotice
12. 12. 2025. u 19:52
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)