VOZE I PIJANI I DROGIRANI: Saobraćajna policija u Kikindi ih isključila iz saobraćaja
Za samo nedelju dana međunarodne akcije pojačane kontrole, Saobraćajna policija Policijske uprave u Kikindi isključila je iz prometa 44 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola i dvojicu koji su bili pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Foto: R. Šegrt
U tom periodu policija je kontrolisala približno 700 vozila, a pored ovih otkriveno je još 278 drugih prekršaja.
- Za vreme trajanja akcije ROADPOL, u službenim prostorijama zadržano je 18 vozača koji su upravljali vozilom sa više od 1,20 promila alkohola u organizmu, od kojih su dvojica zatečena da upravljaju vozilom sa više od 2,00 promila, što predstavlja nasilničku vožnju – saopštila je Policijska uprava u Kikindi.
Budući da idu novogodišnji i božićni praznici i veliki broj proslava, MUP apeluje na vozače da ne upravljaju vozilom ukoliko pili alkohol ili koristili narkotike. Takođe apeluje na vozače da vožnju prilagode vremenskim uslovima, imajući u vidu pojavu magle i najavljene snežne padavine.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)