RUDARIO KRIPTOVALUTAMA STRUJOM PREDUZEĆA: Uhapšen zaposleni ogranka EPS u Zrenjaninu osumnjičen za zloupotrebu položaja odgovornog lica
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su J. G. (59) iz Zrenjanina, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
foto:V.Mitrić
On se sumnjiči da je kao zaposleni u zrenjaninskom ogranku preduzeća „EPS“ Beograd, od januara 2020. godine do maja 2021. godine, koristio službene prostorije i električnu energiju jednog od pogona ovog preduzeća, kako bi privatnu računarsku opremu priključio za „rudarenje kriptovalutama“ i tako sebi protivpravno pribavio materijalnu korist, a preduzeće oštetio za 6.378.954 dinara.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti sproveden nadležnom tužilaštvu.
Preporučujemo
UHAPŠEN RAZBOJNIK: Policija privela osumnjičenog za pljačku kladionce
28. 09. 2024. u 20:43
UHAPŠENE DVE OSOBE POVEZANE SA GARAŽOM PUNOM ORUŽJA: Hitno se oglasio Dačić - Pokušali da pobegnu iz Srbije
28. 09. 2024. u 19:31 >> 19:46
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)