PODIGNUTA OPTUŽNICA PROTIV INVESTITORA: Preti mu dve godine zatvora i milion dinara kazne
TEĆE osnovno javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je optužni predlog protiv R. S. (33) zbog sumnje da je od početka 2023. do marta iste godine na Novom Beogradu, kao investitor objekta koji je gradio bez građevinske dozvole, nastavio započetu gradnju nakon što je izdato rešenje o obustavi radova.
G.Šljivić
On je na objektu dimenzija 23 puta 20 metara, koji se u trenutku donošenja rešenja o obustavi radova sastojao od podruma i prizemlja, izgradio još tri sprata sa atikom iznad trećeg sprata, čime je izvršio krivično delo građenje bez građevinske dozvole.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je da sud R. S., nakon održanog pretresa i izvedenih dokaza, oglasi krivim te da ga osudi na kaznu zatvora u trajanju od jedne godine i šest meseci.
Takođe, zatraženo je da mu se uzme kao utvrđena kazna zatvora u trajanju od 8 meseci koja mu je prethodno izrečena zbog izvršenja istovrsnog krivičnog dela, te da ga sud osudi na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 2 godine kao i na plaćanje novčane kazne u iznosu od 1.000.000 dinara.
Preporučujemo
HOROR U BEOGRADU! Muškarac se požalio da mu nije dobro, pa par minuta kasnije umro
05. 01. 2026. u 09:38
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)