PLAN PROIZVODNJE PREMAŠEN ZA 300 TONA Sadržaj bakra u rudi kopa „Novo Cerovo“ iznad 0,5 odsto

Е.Б.Т.

02. 02. 2021. u 18:02

U rudi kopa „Novo Cerovo“ sadržaj bakra veći je od 0,5 odsto, što je bolji proesek nego u Jami, jedinom podzemnom rudniku u Boru, i premašen je plan proizvodnje za skoro 300 tona, saopštila je kineska kompanija „Srbija Ziđin koper“.

ПЛАН ПРОИЗВОДЊЕ ПРЕМАШЕН ЗА 300 ТОНА Садржај бакра у руди копа „Ново Церово“ изнад 0,5 одсто

Foto: Arhiva Novosti

Upravnik  „Novog Cerova“, Dragan Ilić, kazao je da se ispostavilo da je to najbogatije nalazište „Ziđina“.

- Ostvareni rezultati nisu slučajni i plod su, prvenstveno, odličnog sadržaja bakra u rudi – ocenio  Ilić. – Ukupno je iskopano više od milion tona, a zbog visokog sadržaja metala dobijeno je 1.330 tona bakra u rudi i 806 tona koncentrata bakra. To znači da je proizvodni plan premašen za 80 odsto na samom iskopavanju i za 45 procenata tokom dobijanja koncentrata bakra.

On je dodao da se pun kapacitet rudnika i prerada 8.500 tona rude dnevno očekuje u maju. Kompanija ističe da je koncepcija rada zasnovana na mladim ljudima koji su tu skoro godinu dana. Ovaj najmlađi rudnik u sastavu kompanije „Ziđin koper“ je prestigao proizvodni plan krajem januara, pa očekuju da se tako nastavi i narednih meseci.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (1)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva