BEZ NADE ZA PUTOVANJA: Još uvek nema ponuda od osiguravača za agencije
TURISTIČKE agencije u Srbiji, pune tri nedelje, ne mogu da prodaju nove aranžmane, jer su ostale bez licenci za rad.
Aleksandar Seničić / Foto Tanjug
Ni posle najave nadležnih u Ministarstvu turizma, da će problem biti brzo rešen, nije stigla nijedna zvanična ponuda od osiguravajućih kuća, kako bi se dobile nove polise osiguranja, koje su neophodne za njihov rad.
Kako je izjavio Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije, tako se samo nastavlja loša godina za turističke radnike, a koliko nije bila dobra, najbolje govori podatak, da je od sredine marta pa na dalje, otkazano 120.000 putovanja.
- Na ova putovanja je trebalo da ode oko 300.000 građana - kazao je Seničić.
- Pojedine osiguravajuće kuće žele da uđu u ovaj posao, tražile su podatke o poslovanjima agencija, ali se na tome i završilo. Pojedine turističke agencije u Srbiji, iako nemaju licence za rad, reklamiraju aranžmane, rade rezervacije i prodaju putovanja - dodaje Seničić.
Preporučujemo
APEL UDRUŽENjA TURISTIČKIH AGENCIJA: Bankarske garancije vode u propast
20. 10. 2020. u 17:25
ISTRAŽIVANjE POKAZALO Da li je građanima Srbije važnija ekonomija ili životna sredina
21. 10. 2020. u 14:43
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)