ŠIRI SE MOĆNA SRPSKA FLOTA: Novi erbas A320 stigao u Er Srbiju
FLOTA Er Srbije bogatija je za još jedan avion- erbas A320 registarske oznake YU-APV, koji je danas sleteo na Aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu.
IMAGO / imago stock&people / Profimedia
Reč je o letelici proizvedenoj 2008. godine, konfigurisanoj za prevoz 180 putnika, koja će dodatno unaprediti operativne kapacitete Er Srbije i doprineti daljem razvoju mreže letova, saopšteno je iz te kompanije.
Generalni direktor Er Srbije Jirži Marek izjavio je da su razvoj flote i uvođenje dodatnih aviona deo dugoročnog plana rasta kompanije. "Time dalje unapređujemo naše operativne mogućnosti i obezbeđujemo stabilan i pouzdan nivo usluge za putnike, uz kontinuirano širenje mreže linija iz Beograda. Ulaganja u flotu omogućavaju nam da zadržimo snažnu tržišnu poziciju u regionu, uz visok nivo efikasnosti i komfora u svakodnevnom saobraćaju. U narednom periodu predviđen je i dolazak još jednog aviona istog tipa, što će dodatno doprineti većoj fleksibilnosti u planiranju letova" rekao je Marek. Avion tipa erbas A320-232 opremljen je sa dva IAE motora, pojedinačnog potiska od 24.000 lbf (106,75 kN). Sa rasponom krila od 35,80 metara, dužinom od 37,57 metara i maksimalnom operativnom visinom leta od 39.800 stopa, ova letelica pruža pouzdane i efikasne performanse na kratkim i srednjim linijama.
Pre nego što je stigao u Srbiju, avion je u Holandiji prošao kompletno farbanje i dobio novi vizuelni identitet u bojama Er Srbije. Flotu Er Srbije trenutno čini više od 30 aviona različitih tipova, uključujući širokotrupne erbas A330-200, uskotrupne A320-200 i A319-100, zatim embraer E195, kao i turboprop ATR 72-600.
(Tanjug)
BONUS VIDEO
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)