RUŽA OD 150 DO 200 DINARA: Na pijaci cveća u Krnjači nešto jevtinije nego 2024. godine
PIJACA cveća u Krnjači je desetak dana pre Osmog marta posećenija nego inače, ali juče, uoči Dana žena, ovde je bilo manje nakupaca a više "običnih" građana.
foto T. Tamaš
Oni su se pre podne uputili preko Pančevačkog mosta kako bi obradovali svoje žene, majke, devojke i sestre. Jačoj polovini nuđeno je cveće raznih vrsta, kvaliteta i cena. Od najpopularnijih crvenih ruža, karanfila, lala, kala, buketa, do saksijskog cveća. Neprevaziđena crvena ruža ovde košta 150 do 200 dinara, kao i pojedino saksijsko cveće, koje čuva svežinu mnogo duže od "kraljice". Stari simbol Osmog marta, karanfil, kupuje se za 35 do 45 dinara.
Na najmirisnijoj pijaci u gradu juče je promet rastao kako je dan odmicao. U skladu za povoljnijim cenama nego prošle godine, prodavci očekuju da će danas biti mnogo više Beograđana koji će posetiti ovu tržnicu.
- Ruže koje koštaju 50 dinara su sitnije i naoko su u lošijem stanju od drugih. Imamo i od 70, 80, 100 pa do 120 dinara - kaže jedan od prodavaca. - U gradu jedna ruža košta od 300 do 500 dinara.
Za buket od 10 sitnijih ruža kupci treba da odvoje od 500 do 1.200 dinara.
Najvišu cenu na pijaci i dalje, bez konkurencije, drže ljiljani. Grana je od 450 do 500 dinara. Kala košta 150 dinara.
Kupci se najčešće odlučuju da pazare rezano cveće iako im je isplativije da kupe u saksiji. Od saksijskog cveća tražene su ciklame, koje su 500 dinara. Najjeftinija je jagorčevina - saksija 150 dinara.
Orhideje na pijaci koštaju 1.000 dinara, dok ih prodavci u cvećarama prodaju od 2.000 do 2.800 dinara. U poslednje vreme sve popularnije lale su oko 80, dok su prošle godine bile skuplje za 20 dinara.
Nema popusta na količinu
PREMA rečima jednog nakupca, popust na veću količinu nije moguć jer Veletržnica njima nije spustila cene. Jedini popust koji se može dobiti je 10 dinara po cvetu, ali na količinu od 300 do 400 ruža.
Buketi od raznih vrsta cveća kreću se od 800 do 5.000 dinara. Cena zavisi od vrste cveća i količine, da li su stabljike umotane u papir ili su u ukrasnoj kutiji. Buketi u cvećarama se kreću od 2.000 pa i do više od 10.000 dinara.
Mali buket zumbula na pijaci je 400 dinara.
Prema mišljenju prodavačice, ove godine je cveće jevtinije jer su prodavci manje plaćeni.
Preporučujemo
HRVATSKI INDEKS: Svuda po Hrvatskoj nestašica goriva! Nema ni u Zagrebu
23. 03. 2026. u 19:34
NAKON TRAMPOVE NAJAVE O SMIRIVANjU RATA SA IRANOM: Cena zlata oko 4.430 dolara po unci
23. 03. 2026. u 19:10
BEOGRADSKA BERZA PROMETOVALA 17,78 MILIONA: Evo ko se našao na listi dobitnika
23. 03. 2026. u 18:23
VLADA POVEĆALA CENU DIZELA ZA POLjOPRIVREDNIKE: Evo koliko će ih sada koštati
23. 03. 2026. u 18:03
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)